Izzinošs pasākums Aglonas kara muzejā un maizes gatavošanas meistarklase

Ciemojāmies Aglonas maizes muzejā. Nodarbības laikā jaunieši izzināja stāstu par maizi, maizes muzeju, Latvijas vēsturiskajiem maizes gatavošanas darba rīkiem, to izcelsmi un nozīmi. Jaunieši iesaistījās dažādos uzdevumos par maizes izcelsmi, darba rīku pielietojumu, veidošanu u.c. Meistarklasi vadīja Latgales kulinārā mantojuma biedrības SIA Aglonas Maizes muzejsvadītāja Vija Kudiņa.

Izzinošo stāstījumu Vija Kudiņa papildināja ar maizes gatavošanas meistarklasi, veidojot maizi pēc senču tradīcijām.

Apmeklējām 2.pasaules kara muzeju Aglonā. Muzeja kodols ir 2. pasaules kara konflikta ieroči. Ir apskatāmas arī formas, munīcija, sadzīves priekšmeti, lidmašīnu atlūzas utt. Kā visdārgākā un unikālākā ir feldpost (karalauka) vēstuļu sarakste starp oberleitenantu Augustu un viņa mīļoto Martu piecu kara gadu garumā. Dialogs vēstulēs starp diviem viens otru mīlošiem cilvēkiem ar laimīgām beigām. Fonā var skatīt to laiku hroniku. Ekspedīcija nav politizēta, bet gan vienlīdzīgi sadala abas karojošās puses. Šeit nav ne labo, ne slikto, varbūt tāpēc ir viegli skatāma un patīk apmeklētājiem. Jauniešiem ļoti patika muzeja vadītāja Valda Tumova stāstījums.

Izzinošs pasākums Aglonas kara muzejā un maizes gatavošanas meistarklase 0Izzinošs pasākums Aglonas kara muzejā un maizes gatavošanas meistarklase 1Izzinošs pasākums Aglonas kara muzejā un maizes gatavošanas meistarklase 2Izzinošs pasākums Aglonas kara muzejā un maizes gatavošanas meistarklase 3Izzinošs pasākums Aglonas kara muzejā un maizes gatavošanas meistarklase 4