​1.junijā bijām Daugavpils M.Rotko mākslas centrā.

Ekskursijas laikā jaunieši kopā ar gidu iepazinās ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstādēm, tostarp apskatot pastāvīgo ekspozīciju "Marks Rotko. Dzīve un māksla" un baudīja Marka Rotko oriģināldarbu izstādi, kā arī iepazinās ar mākslinieka biogrāfiju un dažādiem daiļrades periodiem. Nelielā piecu darbu ekspozīcija Rotko zālē izsekoja mākslinieka daiļrades radikālajai attīstībai visā viņa karjeras gaitā: no 20. gadsimta 30. gadu agrīnajām figurālajām gleznām caur pārejas posmu 40. gados līdz 50. un 60. gadu revolucionārajam "klasiskajam" periodam.

Nodarbības laikā uzmanība tika pievērsta arī Rotko centra pastāvīgajai ekspozīcijai "Atrasts kolekcijā", kurā skatāmas izcilības no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra krājuma. Tie ir stāsti par aktīvu mākslas simpoziju un izstāžu norisi, veiksmīgu sadarbību ar mākslas ekspertiem, galeriju īpašniekiem un izstāžu veidotājiem mākslas projektu plānošanā un īstenošanā, dialogi ar atzītiem māksliniekiem, veidojot personālizstādes Rotko centrā. Tās ir liecības par mums sniegto novērtējumu no mākslinieku puses, dāvinot savus mākslas darbus Rotko centra ko-lekcijai, kā arī mūsu novērtējums māksliniekiem, papildinot kolekciju ar augstvērtīgu mākslas darbu iepirkumiem. Neviens kolekcijā nonākušais mākslas darbs nav nejaušība.

Praktiskajā daļā jaunieši kopā ar mākslinieku izveidoja savu mākslas darbu glezniecībā. Nodarbībā attīstīja gaumes izjūtu, pacietību, neatlaidību, mīlestību pret darbu, uzmanību, vērību, fantāziju un izdomu. Tās ir prasmes un īpašības, kuras nākotnē būs noderīgas jebkurā profesijā. Jaunieši atklās savu potenciālu, attīstīs smalko motoriku, iepazīs mākslu un radīs savus šedevrus, ko pēc apmeklējuma viņi varēja paņemt līdzi.

​1.junijā bijām Daugavpils M.Rotko mākslas centrā. 0​1.junijā bijām Daugavpils M.Rotko mākslas centrā. 1​1.junijā bijām Daugavpils M.Rotko mākslas centrā. 2​1.junijā bijām Daugavpils M.Rotko mākslas centrā. 3​1.junijā bijām Daugavpils M.Rotko mākslas centrā. 4​1.junijā bijām Daugavpils M.Rotko mākslas centrā. 5​1.junijā bijām Daugavpils M.Rotko mākslas centrā. 6​1.junijā bijām Daugavpils M.Rotko mākslas centrā. 7​1.junijā bijām Daugavpils M.Rotko mākslas centrā. 8​1.junijā bijām Daugavpils M.Rotko mākslas centrā. 9