Latgaliešu kultūras biedrība LBTU Malnavas koledžā notika Latgales tradicionālo kultūru un lauksaimn

Latgaliešu kultūras biedrība LBTU Malnavas koledžā notika Latgales tradicionālo kultūru un lauksaimn

8. martā Latgaliešu kultūras biedrība LBTU Malnavas koledžā notika Latgales tradicionālo kultūru un lauksaimniecības forums “Esi i dori” par aktuālajiem jautājumiem lauksaimniekiem un citiem nozares interesentiem. Pasākums norisinājās gan klātienē, Malnavas koledžā, gan tiešraidē. Izmanto iespēju un noskaties forumu Latgolys kongress Youtube kontā!

Saite: https://www.youtube.com/watch?v=zsR26Psq7Us

Pasuokumu organizeja: Latgalīšu kulturys bīdreiba, LBTU Malnovys koledža Agrita Švarta, sniedzot prezentāciju par "Laukaugu pētījumiem ilgtspējīgai saimniekošanai - laukaugu šķirņu saimniecisko īpašību novērtēšanas izmēģinājumiem Latvijā un to rezultātiem".

Ar iedvesmojošiem stāstiem un pieredzi dalījās Rolands Keišs no zemnieku saimniecības Kotiņi, Zanda Trukšāne no Organic Products , Santa Ostaša no Rožleju vīna darītavas un Gundega Sauškina no Very Berry piedāvājot ieskatu stratēģijā “Nu teiruma da golda”.

Turpinājumā Daina Zvejsalniece Dainas Dārznieku Skola dalījās pieredzē par permakultūru un tās pielietošanu piemājas saimniecībās, kā arī Lauku atbalsta dienests Austrumlatgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītajs Aigars Puncuļs informēja par pieejamo atbalstu lauksaimniecībā.

Pasākumā tika apspriesti dažādi aktuāli temati lauksaimniecības nozarē, kā arī dalībnieki tika iepazīstināti ar jaunākajiem laukaugu pētījumiem un ilgtspējīgas saimniekošanas risinājumiem. Turklāt tika diskutēts par permakultūras attīstību saimniecībās un pieejamo atbalstu lauksaimniekiem.
Kopā veidojam labvēlīgu un inovatīvu lauksaimniecības vidi!
Latgaliešu kultūras biedrība LBTU Malnavas koledžā notika Latgales tradicionālo kultūru un lauksaimn 0Latgaliešu kultūras biedrība LBTU Malnavas koledžā notika Latgales tradicionālo kultūru un lauksaimn 1Latgaliešu kultūras biedrība LBTU Malnavas koledžā notika Latgales tradicionālo kultūru un lauksaimn 2Latgaliešu kultūras biedrība LBTU Malnavas koledžā notika Latgales tradicionālo kultūru un lauksaimn 3Latgaliešu kultūras biedrība LBTU Malnavas koledžā notika Latgales tradicionālo kultūru un lauksaimn 4Latgaliešu kultūras biedrība LBTU Malnavas koledžā notika Latgales tradicionālo kultūru un lauksaimn 5Latgaliešu kultūras biedrība LBTU Malnavas koledžā notika Latgales tradicionālo kultūru un lauksaimn 6Latgaliešu kultūras biedrība LBTU Malnavas koledžā notika Latgales tradicionālo kultūru un lauksaimn 7Latgaliešu kultūras biedrība LBTU Malnavas koledžā notika Latgales tradicionālo kultūru un lauksaimn 8